![Η σειρά κινουμένων σχεδίων "Φλίνστοουνς" ήταν η πρώτη αμερικανική σειρά που προβλήθηκε βράδυ και έκανε τεράστια επιτυχία. Πώς βγήκε το "νταμπα νταμπα ντου" και γιατί το παιδί που έκαναν ήταν κορίτσι! - Η σειρά κινουμένων σχεδίων "Φλίνστοουνς" ήταν η πρώτη αμερικανική σειρά που προβλήθηκε βράδυ και έκανε τεράστια επιτυχία. Πώς βγήκε το "νταμπα νταμπα ντου" και γιατί το παιδί που έκαναν ήταν κορίτσι! -](https://i0.wp.com/www.mixanitouxronou.gr/wp-content/uploads/2016/09/FlintstonesWallpaper800.jpg?fit=650%2C488&ssl=1)
Η σειρά κινουμένων σχεδίων "Φλίνστοουνς" ήταν η πρώτη αμερικανική σειρά που προβλήθηκε βράδυ και έκανε τεράστια επιτυχία. Πώς βγήκε το "νταμπα νταμπα ντου" και γιατί το παιδί που έκαναν ήταν κορίτσι! -
![Σε αντίστροφη μέτρηση: Οι 11 καλύτερες Οσκαρικές ταινίες κινουμένων σχεδίων όλων των εποχών - Μικροπράγματα Σε αντίστροφη μέτρηση: Οι 11 καλύτερες Οσκαρικές ταινίες κινουμένων σχεδίων όλων των εποχών - Μικροπράγματα](https://mikropragmata-assets.lifo.gr/wp-content/uploads/2018/09/4-13.jpg)
Σε αντίστροφη μέτρηση: Οι 11 καλύτερες Οσκαρικές ταινίες κινουμένων σχεδίων όλων των εποχών - Μικροπράγματα
![Η ταινία που έσπασε τα ταμεία «Που πάω Θεέ μου;» και η ξεκαρδιστική ταινία κινουμένων σχεδίων «Πελαργοί» στο Δημοτικό Κινηματοθέατρο Μαρκοπούλου «Άρτεμις» | Dimos-news.gr Η ταινία που έσπασε τα ταμεία «Που πάω Θεέ μου;» και η ξεκαρδιστική ταινία κινουμένων σχεδίων «Πελαργοί» στο Δημοτικό Κινηματοθέατρο Μαρκοπούλου «Άρτεμις» | Dimos-news.gr](https://dimos-news.gr/wp-content/uploads/2016/10/73-4.jpg)
Η ταινία που έσπασε τα ταμεία «Που πάω Θεέ μου;» και η ξεκαρδιστική ταινία κινουμένων σχεδίων «Πελαργοί» στο Δημοτικό Κινηματοθέατρο Μαρκοπούλου «Άρτεμις» | Dimos-news.gr
![Ταινίες κινουμένων σχεδίων που λάτρεψα ως παιδί (και όχι μόνο ως παιδί!) – Της Φανής της φάνηκε ωραίο! Ταινίες κινουμένων σχεδίων που λάτρεψα ως παιδί (και όχι μόνο ως παιδί!) – Της Φανής της φάνηκε ωραίο!](https://tisfanistisfanikeoraio.files.wordpress.com/2015/11/main_disney-1.jpg?w=640)