![Το μνημείο στην πλατεία Φάρου στη Νέα Σμύρνη και οι διηγήσεις για τις εκτελέσεις του Αυγούστου του '44 - ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ - www.nou-pou.gr Το μνημείο στην πλατεία Φάρου στη Νέα Σμύρνη και οι διηγήσεις για τις εκτελέσεις του Αυγούστου του '44 - ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ - www.nou-pou.gr](https://www.nou-pou.gr/wp-content/uploads/2021/08/nea-smyrni-plateia-farou-2-393x590.jpg)
Το μνημείο στην πλατεία Φάρου στη Νέα Σμύρνη και οι διηγήσεις για τις εκτελέσεις του Αυγούστου του '44 - ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ - www.nou-pou.gr
![Η Κοκκινιά δεν είναι εδώ. Η Γερμανία είναι εδώ. Θα πεθάνετε όλοι σας». Το αιματοβαμμένο μπλόκο Γερμανών και Ελλήνων κουκουλοφόρων. Τι απέγινε ο επικεφαλής της σφαγής - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Η Κοκκινιά δεν είναι εδώ. Η Γερμανία είναι εδώ. Θα πεθάνετε όλοι σας». Το αιματοβαμμένο μπλόκο Γερμανών και Ελλήνων κουκουλοφόρων. Τι απέγινε ο επικεφαλής της σφαγής - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ](https://www.mixanitouxronou.gr/wp-content/uploads/2019/08/Bloko-film-Kyrou-2.jpg)
Η Κοκκινιά δεν είναι εδώ. Η Γερμανία είναι εδώ. Θα πεθάνετε όλοι σας». Το αιματοβαμμένο μπλόκο Γερμανών και Ελλήνων κουκουλοφόρων. Τι απέγινε ο επικεφαλής της σφαγής - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
![Οι κουκουλοφόροι της κατοχής και οι δίκες των δοσιλόγων μετά την απελευθέρωση. Ποιοι ήταν οι βασανιστές της Ειδικής Ασφάλειας, που τους αποκαλούσαν "Ελληνικά SS". Νέα εκπομπή - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Οι κουκουλοφόροι της κατοχής και οι δίκες των δοσιλόγων μετά την απελευθέρωση. Ποιοι ήταν οι βασανιστές της Ειδικής Ασφάλειας, που τους αποκαλούσαν "Ελληνικά SS". Νέα εκπομπή - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ](https://www.mixanitouxronou.gr/wp-content/uploads/2019/09/DOSILOGOI-ATHENS-FINAL.00_15_06_09.Still003-e1569839358413.jpg)
Οι κουκουλοφόροι της κατοχής και οι δίκες των δοσιλόγων μετά την απελευθέρωση. Ποιοι ήταν οι βασανιστές της Ειδικής Ασφάλειας, που τους αποκαλούσαν "Ελληνικά SS". Νέα εκπομπή - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
Πάλαι ποτέ στο Βύρωνα - ΒΑΡΟΥΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1920 - 1944 ). Ψευδώνυμο «Σταύρος». Συνελήφθη στο μπλόκο στο Κατσιπόδι (Δάφνη) στις 9 Αυγούστου 1944 και κατακρεουργήθηκε από τους Γερμανοτσολιάδες, διότι έβγαλε την κουκούλα
![Τόλμησες να σχολιάσεις το Μπογδάνο; Απειλές για καθεστώς ελέγχου και άρση ανωνυμίας | Το Κουτί της Πανδώρας Τόλμησες να σχολιάσεις το Μπογδάνο; Απειλές για καθεστώς ελέγχου και άρση ανωνυμίας | Το Κουτί της Πανδώρας](https://www.koutipandoras.gr/sites/default/files/styles/article_large/public/2019-10/EK_Bogdanos.jpg?itok=qzB2Fh8x)