Το διάσημο πατάρι των ποιητών στο καφέ του Λουμίδη. Ο Ελύτης έλεγε ότι "εκεί κουβαλούσαν τις καινούριες αγάπες με τον Γκάτσο". Η ιστορία του Παπαγάλου - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
Λουμίδης Beko | Ήρθε ο από μηχανής... καφές! Με την αυτόματη μηχανή Beko, απόλαυσε τον αγαπημένο σου Λουμίδη Παπαγάλο με το πάτημα ενός κουμπιού. | By Λουμίδης Παπαγάλος | Facebook
File:Λουμίδης Παπαγάλος - Μηχανή ελληνικού καφέ Beko.jpg - Wikipedia